5 najpopularniejszych atrakcji w Rewalu

Co warto zobaczyć w Rewalu? Oto 5 najlepszych miejsc i atrakcji, które oferuje Rewal!

Park Wieloryba

W parku wieloryba spotkasz ponad 100 modeli ryb i ssaków morskich. Całość została podzielona na 4 części: Bałtyk, Giganci z oceanów, Potwory z głębin, a także Piraci i ich papugi. Pierwsze trzy zawierają najbardziej okazałe, a przede wszystkim idealnie odwzorowane modele ryb i ssaków. W czwartej poznasz prawdziwych piratów i ich żywe papugi, które chętnie pozują do zdjęć. Miejsce to szczególnie docenią rodziny z małymi dziećmi, które ciekawe świata będą zachwycone różnorodnością stworzeń morskich i towarzystwem żywych papug.

Szlak rowery Rewalska Kraina Słońca

Szlak rowerowy Rewalska Kraina Słońca to świetny pomysł dla miłośników ruchu. Trasa oznaczona jest żółtym kolorem i ciągnie się przez około 10 km. Jest ona łatwa do pokonania, a przy okazji pozwoli Ci napawać się nadmorskimi widokami. Po drodze będziesz mógł przejechać Aleją Zakochanych, poznasz ulicę Różaną (Aleja Róż), a także zobaczysz zabytkowy Dworzec Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Rewalu.

Przystań rybacka

Będąc w Rewalu, koniecznie odwiedź przystań rybacką! Tutaj możesz nie tylko zrobić wyjątkowe zdjęcia na tle pięknych statków oraz morza, ale też zakupisz świeżo złowioną rybę. To jednak nie wszystko! Od czasu do czasu na przystani mają miejsce połowy turystyczne. Wówczas wspólnie z rodziną będziecie mogli wziąć w nim udział, by w praktyce przekonać się, jak wygląda praca rybaka.

Platforma widokowa

Głównym celem większości turystów w Rewalu jest oczywiście platforma widokowa. Mieści się tutaj podest o wymiarach 19,5 na 15 metrów, na wysokości 12,5 metra n.p.m, d oraz zejście do morza. Platforma widokowa to doskonałe tło dla wspólnych fotografii, które szczególnie pięknie wychodzą podczas wschodów i zachodów słońca.

Pomnik Rybaka

Przy ulicy Saperskiej, w miejscu dawnego ogrodu jordanowskiego stoi postawny posąg odlany z brązu. Postać ta nawiązuje do tradycji Rewala oraz innych okolicznych miejscowości, które swój historyczny rozwój zawdzięczają pracy rybaków. Pomnik Rybaka ma przypominać o ciężkiej pracy, jaka wiąże się z rybołówstwem, a także stanowi pamiątkę wszystkich tych rybaków, którzy nie powrócili z morza. Jest to cenna lekcja historii, którą zdecydowanie warto poznać.

Właśnie poznałeś 5 głównych atrakcji, które oferuje miejscowość Rewal. By móc z nich w pełni skorzystać, wybierz nocleg w dogodnej lokalizacji. Gorąco polecamy Dom Wypoczynkowy Gąsiorowski, który znajduje się w cichej okolicy, blisko morza i nadmorskich atrakcji.